monitorulcj.ro Menu
Sport

O victorie și o înfrângere

Echipa de baschet feminin a Universității Cluj a disputat două partide acasă în acest weekend. Elevele lui Florin Covaciu au învins vineri formația LMK Sfântu Gheorghe, cu un scor categoric, 65-38, pe sferturi 22-5, 16-10, 14-11 și 16-9.

Cele mai bune marcatoare ale clujencelor au fost Kata Meszaros și Norina Pop, cu câte 15 puncte. Doar o zi mai târziu, Universitatea a primit vizita formației CSM Satu Mare. Sătmărencele s-au impus fără probleme, cu 89-43, pe sferturi 32-15, 16-9, 18-7 și 23-12. „Studentele“ sunt pe locul 11 în clasamentul Diviziei A, cu 6 victorii și 15 înfrângeri. Elevele lui Covaciu vor disputa două meciuri în această săptămână, ambele în deplasare, la CS Rapid și CSM Târgoviște, în 22, respectiv 23 februarie.